Modne kolory ścian 2023

Modne kolory ścian 2023

Modne kolory ścian 2023

Modne kolory ścian 2023

Modne kolory ścian 2023

 

Jakie kolory na modną dekorację w 2023 roku?

modne kolory 2023
Nowy rok, nowy styl!

Kolory modnej dekoracji w 2023 roku na pewno Cię uwiodą. W dzisiejszych czasach ważne jest, aby dobrze czuć się we własnym wnętrzu, a dotyczy to w szczególności doboru kolorystyki w jego wystroju.

Przesłanie tego nowego roku jest jasne: trend dotyczy zarówno delikatnych i otulających kolorów, jak i odważnych i dynamicznych kolorów. Rok 2022 to raczej ciepłe i proste kolory.

W 2023 roku kolory te zostały przerobione, aby zaoferować nam paletę pełną dobrych wibracji i dobrego humoru. Kolory trendu 2023 to kolory ziemi, od terakoty po fiolet ale także odważniejsze kolory, takie jak żółty, pomarańczowy czy fioletowy.

Krótki przegląd trendów i kolorów, które wyróżniają się w tym roku:

Trend slow life

Trend Slow Life

Trend Slow Life

Pochodzący z krajów nordyckich trend Slow life ucieleśnia prawdziwy styl życia. Inspiruje się naturą i opowiada się za powrotem do spokoju i uspokojenia. Slow life pyta nas o nasze relacje z innymi i ponownie łączy nas z elementarzem.

Jego oszczędny design charakteryzuje się naturalnymi, roślinnymi niuansami, ziemistymi i wodnymi tonami:

Modne kolory 2023: Neutralne kolory

Modne kolory 2023

Modne kolory 2023

Stosowane od wielu lat w naszych wnętrzach neutralne kolory w tym roku dostępne są z odrobiną szaleństwa. Pocieszające i kojące, te naturalne kolory są już nie tylko kolorami domyślnymi, ale także głównymi kolorami w pokoju. Stopniowo zastępują biel i stanowią doskonały kolor bazowy.

modne kolory 2023

Szybki przegląd roku nowych neutralnych! Modne neutralne kolory na rok 2023 to:

· Beżowe: piaskowy, beż i różany beż to tegoroczne nowości, które trzeba mieć.  Te odcienie równie dobrze komponują się we wnętrzach inspirowanych cyganerią i duchem slow life, jak i w wyrafinowanej dekoracji.

Ecru: Ten kolor projektowy zachęca do spokoju i elegancji. Tylko tym kolorem bez problemu ozdobisz swoje wnętrze, grając w kartę total look. Aby nie popaść w zbyt prostą atmosferę, baw się materiałami, mieszając len z bawełną lub wełną.

·Odcienie kredowe: kreda, glina, cement dla spokojnego i uporządkowanego wnętrza.

Neutralne kolory wspaniale łączą się z surowymi materiałami, takimi jak beton, drewno czy cegła, tworząc połączenie ciepłych i zimnych barw.

Kolory ziemi

Terrakota

Terrakota

Kolory ziemi to kolory, które przypominają kolory ziemi. Są to kolory stosowane w aranżacji wnętrz, aby stworzyć ciepłą i naturalną atmosferę. Nadają się szczególnie do pomieszczeń mieszkalnych i sypialni, ale mogą być również stosowane w innych pomieszczeniach domu, takich jak kuchnia czy łazienka.

Aby dodać odrobinę ziemistego koloru do swojego wystroju, możesz zdecydować się na akcesoria, takie jak poduszki do rzucania, dywaniki lub zasłony lub pomalować ścianę lub dwie w kolorze ziemi. Możesz mieszać różne kolory ziemi, aby stworzyć niepowtarzalny i spersonalizowany wygląd!

Te odcienie oferują osmozę z naturą, niezbędne i kontemplacyjne połączenie.

kolor terakota
Kluczowymi kolorami ziemi roku 2023 są:

·Terakota: która jest nieruchoma i zawsze z przodu sceny. Ten czerwono-pomarańczowy odcień to ciepły i naturalny kolor przywodzący na myśl suche krainy. Ciepły i przytulny, można go znaleźć na ścianach lub w drobnych akcentach na akcesoriach dekoracyjnych.

· Ziemisty fiolet: ziemisty fiolet z różowymi odcieniami jest również bardzo modny. Rzeczywiście, ten odcień przynosi odrobinę koloru, będąc jedno

Kolory wodne

Kolory wodne

cześnie trzeźwym i eleganckim. Ten jasny fiolet można zastosować w salonie, ale także w sypialni lub biurze!

Kolory z wodnymi falami

W nurt slow life wkraczają również kolory wodne. Te odcienie akwareli tworzą kojącą i odświeżającą atmosferę, przywodzącą na myśl wakacje lub morskie krajobrazy. Rozpraszają pozytywne wibracje w minimalistycznej i wyrafinowanej dekoracji.

kolor wodny
Modne wodne kolory na rok 2023:

Wodna zieleń: jasnozielona lub pastelowa, ten uniwersalny kolor dopasowuje się do różnych stylów dekoracji. Kojarzy się z neutralnymi kolorami, aby wzmocnić efekt wyciszenia.

Wodna zieleń: świeża i jasna, ta zieleń symbolizuje wodę i naturę. Przypominający krystalicznie czyste morze, ten kolor może być kolorem dominującym, aby stworzyć spokojną atmosferę.

· Błękit: kojarzony z morzem lub niebem, lazurowy odcień dodaje blasku. Zastosowany jako dominujący kolor nadaje pogodny i elegancki nastrój.

Trend slow life ma też swoje ulubione materiały. Dlatego polegamy na meblach z surowymi i autentycznymi mineralnymi wykończeniami, takimi jak marmur. W połączeniu z polerowanym, ciepłym, jasnym lub poczerniałym drewnem, a także szczotkowanymi metalami z czasem pokrywającą się patyną.

Trend dobrego samopoczucia

Trend „Feel good” to prawdziwa broń przeciwko przygnębieniu. Podobnie jak bukoliczny spacer, ta koncepcja odwołuje się do naszych zmysłów, tworząc płynne, energetyczne i emocjonalne przestrzenie. Pod tym terminem, tłumaczonym z francuskiego jako „dobre samopoczucie”, kryją się kolorowe dekory, nawiązujące do lat 70.

Modne kolory 2023: Energetyczne kolory

Blood Orange: Ten ciepły kolor powraca i nie ogranicza się już do wnętrz retro. Jasny pomarańcz zagości w naszych wnętrzach w 2023 roku, dodając im energii i dynamizmu. Błyszczący i żywy odcień tworzy pozytywną i stymulującą atmosferę. Zielone rośliny są również mile widziane we wnętrzu z pomarańczowym wystrojem.

Lagoon blue: Ten jasny i żywy niebieski z zielonymi odcieniami przypomina kolor lagun i przywołuje egzotykę i ciepło. Delikatny i energetyczny, tworzy letnią atmosferę, która sprawia, że ​​aż chce się podróżować.

Ultrafiolet: Wybrany kolor roku 2018, ultrafiolet powraca do naszych wnętrz. Intensywny i elegancki ton, ma styl, który wygląda prawie na lata siedemdziesiąte. Kojarzy się z elementami z metalu, chromu, aluminium… z opalizującymi refleksami dla futurystycznego wyglądu.

Viva magenta:  To kolor roku 2023! Między fuksją a czerwienią, ten żywy odcień ożywia nudne wnętrza. Niewątpliwie wnosi energię do pomieszczenia, w którym się znajduje. Odważny kolor, można go łatwo przywłaszczyć, aby tchnąć dynamizm i romantyzm w jego dekorację.

kolor roku viva magenta

Viva magenta

Viva magenta

miękkie kolory

· Jasnożółty: Ten jasnożółty kolor jest często używany do dodania pomieszczeniu radości. Wnosi subtelną plamę koloru, gdy jest używany na ścianach lub akcesoriach i daje złudzenie, że pomieszczenie, w którym się znajduje, jest większe.

· Pudrowy róż: Bardzo kobiecy i delikatny, pudrowy róż dodaje wnętrzu miękkości i wyrafinowania. Ten wyrafinowany kolor można zastosować we wszystkich pomieszczeniach: salonie, sypialni, łazience…

Lodowy błękit: ten zimny, głęboki błękit przypomina kolor lodu i reprezentuje chłód i spokój. Daje poufną, kontemplacyjną atmosferę. Aby sublimować lodowy błękit, kojarzy się z kolorami neutralnymi i kredowymi.

Kolory natura

Zieleń od kilku lat króluje w naszych wnętrzach. I w tym roku 2023 nadal inwestuje naszą dekorację!

kolory natury
· Szaro-zielony migdałowy to blada, miękka zieleń z ciepłymi odcieniami. Ta zieleń tworzy kojącą i relaksującą atmosferę i może być łączona z pastelowymi kolorami lub wręcz przeciwnie, z jaśniejszymi kolorami, aby stworzyć kontrast.

Oliwkowa zieleń to kolejny bardzo modny odcień zieleni na rok 2023. Ta głęboka zieleń zbliża się do butelkowej zieleni. Wnosi odrobinę wyrafinowania i charakteru do dekoracji. Butelkowa zieleń kojarzy się z kolorami takimi jak złoto czy granat, aby podkreślić tę elegancką stronę.

Fioletowy. Ten odcień z wieloma odcieniami ponownie w tym roku znalazł się na liście ulubionych kolorów. Ultrafioletowy, jak widać powyżej, lub w jaśniejszych odcieniach dla motywu kwiatowego.

Liliowy: Miękki i subtelny kolor liliowy ma zdolność wizualnego powiększenia pomieszczenia. To kolor, który zaprasza do harmonii i spokoju. Aby uzyskać współczesny charakter wnętrza, połącz go z jasnymi kolorami, takimi jak biel lub szarość.

· Lawenda: Kolor o tej samej nazwie co kwiat, ten jasny fiolet może być używany jako kolor dominujący w dekoracji. Kolor ten występuje w wielu odcieniach, dlatego ważne jest, aby wybrać ten, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *