Co warto zrobić przed sprzedażą domu

Co warto zrobić przed sprzedażą domu

Co warto zrobić przed sprzedażą domu

Co warto wiedzieć przed sprzedażą domu

Co warto wiedzieć przed sprzedażą domu

Planujesz sprzedać swój dom w tym roku? Oto kilka czynności przygotowujących do sprzedaży, które możesz wykonać samodzielnie.

Odłóż kilka weekendów na wykonanie pracy i wykonaj te trzy kroki. Następnie przygotuj się na zrobienie wielkiego wrażenia na potencjalnych nabywcach i zawarcie umowy.

Krok 1: Oczyść i posprzątaj
Może się to wydawać oczywiste, ale nie można przecenić znaczenia sprzątania i porządkowania. Oto kilka pomysłów, dzięki którym ten proces będzie prawie bezbolesny.

Wyeliminuj bałagan przed sprzątaniem: To jest czas na oczyszczenie domu z niechcianych i niepotrzebnych przedmiotów. Twoja lokalna firma zajmująca się recyklingiem lub gmina może chcieć odebrać i wywieźć duże metalowe przedmioty za darmo lub zapewnić miejsca, w których można je wyrzucić.
Dokładne oczyszczenie domu: ten krok będzie prawdopodobnie wymagał największej inwestycji czasu. Zaangażuj całą rodzinę, jeśli możesz! Pomyśl o tym jak o napompowanych wiosennych porządkach. Zwróć szczególną uwagę na kuchnie i łazienki oraz umyj okna od wewnątrz i na zewnątrz — to uderzająca poprawa ogólnego wyglądu Twojego domu.
Uporządkuj szafy, szafki i szuflady: w tym przypadku to, co poza zasięgiem wzroku, nie znaczy, że poza zasięgiem wzroku. Wielu potencjalnych nabywców będzie chciało zobaczyć wnętrza szafek i szaf, aby ocenić ilość miejsca do przechowywania, a często są to najbardziej zagracone obszary w Twoim domu.
Krok 2: Dokonaj drobnych napraw
Zajmij się tymi problemami, zanim zrobisz zdjęcia ofertowe lub przygotujesz się do pokazów, zarówno osobiście, jak i podczas wycieczek wideo. To wszystko poprawki, które możesz wykonać samodzielnie.

Napraw wszelkie cieknące krany i działające toalety.
Wymień uszczelnienia wokół wanien, pryszniców i umywalek.
W razie potrzeby odśwież lub napraw fugę.
Napraw ściany i przemaluj je na neutralny, ogólnie przyjemny kolor, który pasuje do Twojego domu.
Wymień przepalone żarówki.

Krok 3: Zadbaj o wygląd zewnętrzny

Chcesz, aby potencjalni nabywcy byli oczarowani zewnętrznym wyglądem Twojego domu, aby z niecierpliwością czekali na wnętrze. Rozszerz swoje napompowane wiosenne porządki również na zewnątrz domu.

Przycinaj krzaki, krzewy i drzewa.
Oczyść i napraw betonowe obszary, takie jak podjazdy i chodniki. Wyeliminuj wszelkie plamy oleju lub tłuszczu i oczyść wszelkie chwasty wystające przez pęknięcia.
Jeśli jest to odpowiednie sezonowo, wystaw kilka doniczek jednorocznych, które zachowają swój kolor przez cały sezon. Upewnij się, że numery domu są dobrze widoczne.
Niewielkim wysiłkiem możesz sprawić, że Twój dom będzie piękny i przytulny, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *