Co ma wpływ na cenę mieszkania?

Co ma wpływ na cenę mieszkania?

Co ma wpływ na cenę mieszkania?

Co ma wpływ na cenę mieszkania?

Co ma wpływ na cenę mieszkania?

Jeśli planujesz kupić mieszkanie w najbliższej przyszłości, to już będziesz zainteresowany tym, co, gdzie i za ile możesz kupić. Rynek mieszkaniowy jest na tyle duży, że za niewielkie pieniądze można znaleźć małą kawalerkę lub wart miliony penthouse . Dzięki temu każdy może znaleźć to, co mu odpowiada. Jednak porównując ceny mieszkań o podobnej wielkości, może się okazać, że różnica w cenie jest duża. Zobaczmy teraz, co decyduje o cenie mieszkania. 

Lokalizacja

Lokalizacja mieszkania to jeden z najważniejszych czynników wpływających na jego cenę. Niewątpliwie można zauważyć prawidłowość, że im bliżej centrum, tym wyższa cena. Na wysokie ceny mieszkań wpływ może mieć również bliskość terenów rekreacyjnych czy szybka komunikacja miejska (taka jak metro czy tramwaje).

Jednak lokalizacja może mieć negatywny wpływ na wartość kondominium. Obszary o złej reputacji pod względem bezpieczeństwa mają na ogół niższe ceny mieszkań. Blisko stąd również do ruchliwych dróg, fabryk, torów kolejowych i wszystkiego, co może niekorzystnie wpłynąć na Twój komfort.

A niektórzy nawet twierdzą, że na ceny mieszkań wpływają trzy czynniki:
Pierwsze miejsce, drugie miejsce, trzecie miejsce:
Lokalizacja to jednak nie jedyny czynnik. 

Stan, układ i wysokość mieszkania oraz standard budynku

Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na cenę mieszkania jest stan i układ mieszkania. Mieszkania wykończone pod klucz lub wyremontowane droższe niż mieszkania w stanie do wykończenia czy remontu. Bardzo ważny jest również układ mieszkania. Im więcej funkcji, tym lepiej. Mały, nierówny pokój, małe okna czy niekorzystne usytuowanie od strony słońca obniżą wartość mieszkania. Wysokość mieszkania może również wpływać na jego wartość. W budynkach przeznaczonych na mieszkania wielorodzinne wysokość mieszkań wynosi zwykle od 2,70 do 2,90 m, czyli znacznie powyżej normalnych 2,5 m dla zwykłych budynków wielorodzinnych. Wyższe wartości mieszkania mogą wynikać z lepszych standardów budowlanych. Oznacza to obecność udogodnień, takich jak cichobieżne windy, parking podziemny i projekt części wspólnych.  

Dodatkowe udogodnienia

Co zatem decyduje o cenie mieszkania? Dodatkowe wyposażenie to również ważny czynnik wpływający na cenę mieszkania. Należą do nich np. całodobowa ochrona, strefy zastrzeżone obiektu, czy portierzy na recepcji budynku 24 godziny na dobę. Te dodatkowe usługi znacznie poprawiają ogólny standard nieruchomości, co znajduje odzwierciedlenie w cenach mieszkań na nieruchomości. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *