Jak tanio zrobić mieszkanie

Jak tanio zrobić mieszkanie

Jak tanio zrobić mieszkanie

jak tanio zrobić mieszkanie

jak tanio zrobić mieszkanie

Zakup mieszkania jest bardzo pracochłonny i często wymaga długoterminowego kredytu. Nic dziwnego, że wiele osób stara się ograniczyć dodatkowe koszty związane z tym zakupem, w tym koszty przebudowy lub remontu. Sprawdźmy więc, czy i jak można tanio i dobrze wykończyć mieszkanie.

Wykończenie mieszkania – zacznij od planowania

Pierwszym i najważniejszym krokiem, który należy rozpocząć przy urządzaniu mieszkania, jest zaplanowanie zakresu prac. Zakończenie mieszkania zakupionego od dewelopera jest planowane inaczej niż remont mieszkania zakupionego na rynku wtórnym. W pierwszym przypadku możesz skupić się tylko na elementach dekoracyjnych, w drugim może zaistnieć konieczność wymiany hydrauliki, a także pomalowania ścian i remontu łazienki. Zakres tych prac ma duży wpływ na koszt wykończenia domu, dlatego w niektórych przypadkach konieczne mogą być kompromisy. Żeby je znaleźć, musisz najpierw sporządzić listę wszystkich zadań do wykonania. Dopiero wtedy możesz zdecydować, które prace ważniejsze, a z którymi można poczekać.

Szacowanie kosztów

Teraz, gdy masz już listę prac remontowych i wykończeniowych, czas oszacować, ile będzie kosztować ich ukończenie. Obejmują one koszt robocizny i materiałów wykończeniowych. Jeśli nie masz pewności co do obowiązujących stawek, uzyskanie wstępnych wycen da ci wyobrażenie o wielkości kosztów, których możesz się spodziewać. Ceny te powinny być zbliżone, ale trzeba wziąć pod uwagę, że koszty robocizny przy remontach w Warszawie wyższe niż w mniejszych miastach.

Drugą ważną zmienną, która znacząco wpływa na koszt wykończenia mieszkania, jest koszt materiałów wykończeniowych. W tym przypadku trudno jest znaleźć klarowny asortyment, ponieważ ceny materiałów wykończeniowych mogą się znacznie różnić, a niektórzy nawet twierdzą, że „nie ma ograniczeń”. Trudno więc posługiwać się tutaj średnimi, a żeby określić, ile będzie kosztować ukończenie nowego mieszkania, trzeba będzie polegać na cenach wybranych materiałów. 

Gdzie szukać oszczędności przy wykończeniu mieszkania?

Po oszacowaniu kosztów początkowych możesz być załamany całkowitą osiągniętą kwotą i stwierdzić, że budżet do zrealizowania nie spełnia wszystkich oczekiwań. W takiej sytuacji trzeba szukać kompromisów i oszczędności, aby zmieścić się w budżecie na meble do mieszkania.

Chcąc zaoszczędzić pieniądze, zwłaszcza przy remoncie mieszkania, należy pamiętać, że nie warto odkładać wszystkich prac na później. Jeśli planujesz przebudowę łazienki, a Twoja instalacja wodno-kanalizacyjna jest przestarzała i wymaga wymiany, nie poddawaj się. to dodatkowe koszty, ale lepiej je ponieść podczas remontu niż później, gdy pęknie rura. Naprawa szkód spowodowanych awarią z pewnością byłaby bardzo kosztowna, ponieważ niektóre dachówki musiałyby zostać zdemontowane i ponownie ułożone.

Należy również pamiętać, że łazienki i kuchnie zazwyczaj najdroższe w wykończeniu. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić pieniądze, warto rozejrzeć się za tańszym urządzeniem. Nie oznacza to, że musisz rezygnować z jakości, ale warto szukać okazji w sklepach z używanym sprzętem. Szeroka gama płytek znanych producentów często ma na oku okazje, które sklepy chcą pozbyć się ze swoich zapasów, a dostępna ilość pozwala na skompletowanie małej łazienki w swoim bloku. Oszczędność kilkudziesięciu złotych na metrze kwadratowym to oszczędność setek złotych w całej łazience, a ograniczony budżet pozwala na dodatkowe prace wykończeniowe.

W kuchni meble i sprzęty kuchenne stanowią największy wydatek. Dlatego przy wyborze zwróć uwagę na rozwiązania o dobrym stosunku ceny do jakości. Kupowanie modułowych mebli kuchennych będzie kosztować mniej niż zamawianie mebli na zamówienie u stolarza, a jakość będzie porównywalna. Ponownie, wybierając sprzęt gospodarstwa domowego, zastanów się, czy koniecznie to urządzenia samowystarczalne. Bo tego typu produkt potrafi być wielokrotnie droższy od urządzenia wolnostojącego. Setki złotych zaoszczędzone na kuchence, lodówce i zmywarce to tysiące złotych na inne prace wykończeniowe. Część osób, które chcą tanio wykończyć swój dom, decydują się na to samodzielnie lub z pomocą członków rodziny. Jeśli wiesz i możesz wykonać ostateczną pracę lub masz fachowca w swojej rodzinie, może to faktycznie zaoszczędzić dużo pieniędzy. Zadanie to jest jednak czasochłonne i może być trudne. Należy również pamiętać, że niektóre prace wymagają specjalnych zezwoleń. Dlatego nie należy samodzielnie wymieniać instalacji elektrycznej czy gazowej, gdyż może to mieć dramatyczne konsekwencje. 

Tanie wykończenie mieszkania? Rozsądny kompromis to jest to!

Jak widać budżet na wykończenie mieszkania jest ograniczony, więc zazwyczaj musimy szukać kompromisów. W takiej sytuacji lepiej nie odkładać remontu instalacji, ale jeśli szukasz oszczędności na łazience, szukaj okazji i wybierz jakościową w dobrej cenie. Ponieważ koszt układania płytek jest lepszy. Zrób to dobrze raz. Ponieważ jednak istnieją elementy wyposażenia, które można później łatwo wymienić, od razu można rozważyć tańsze rozwiązania. Możesz marzyć o drogocennej olejowanej drewnianej podłodze, ale Twój budżet jest ograniczony i nie stać Cię na to. W takiej sytuacji można wybrać panele podłogowe, które na początku dość tanie, a po pewnym czasie zastąpić je wymarzoną tarcicą. Ponieważ panele pływają, późniejszy demontaż oznacza mniej bałaganu i jest znacznie łatwiejszy niż wymiana płytek łazienkowych.

Krótko mówiąc, jeśli masz napięty budżet i chcesz tanio wykończyć mieszkanie, musisz szukać rozsądnych kompromisów i patrzeć nieco dalej w przyszłość, aby Twoje oszczędności nie zostały naruszone. W pewnych okolicznościach, jeśli mieszkanie nie spełnia standardów deweloperskich i zostało zakupione na rynku wtórnym, warto na jakiś czas zostawić mieszkanie tak, jak jest i poczekać, będą dostępne niezbędne środki i fundusze. Nieco mniej restrykcyjne. 

Jednak nie musisz się tym wszystkim martwić biuro nieruchomości rose znajdzie dla Ciebie najlepsze i najkorzystniejsze finansowo rozwiązania, żebyś był w 100 % zadowolony

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *